Tuesday, September 2, 2014

Zemgales dziesma kurzemnieka izpildījumā

24. jūnijā pie Jāņa viss ir forši (kā reiz kādā LNT humoršovā mēdza teikt). 2014. gada 28. jūnijā pie Valtera Tērvetē viss ir vēl foršāk. Zemgales līdzenumi Tērvetē sastop pakalnus un skrējējus.

Kopbilde
Jau trešo gadu pēc kārtas Kalna klinģeru saimnieks aicina skriet gribētajus izskrieties par Tērvetes dabas parku, daļu pasaku meža un aplūkot un sasmaržot gan rapsi, gan citus graudaugus (tikai ne rudzus) un nebeidzamu ziedu un zālīšu kori, kas rātni izkārtojušies laukmalēs un ceļmalās. Ceļš uz Kroņauci un Kalna Klinģeriem katram ir savs. Pirms gada (2013.gadā) rakstīju - "... Ir gan vēl tādi, kuri ar velo atbrauc, ir tādi, kuri ar auto ierodas. Atskriet neviens šogad neatskrēja gan. ...". Tad šogad atskrēja gan un skriet uz Tērvetes pusi skrien gan no tuvās Jelgavas, gan no tālākās Rīgas. Arī ar velo brauc. Var teikt, ka vasaras sākums Tērvetē ar šo pasākumu ir "Valtera marka". Un ko tik šeit nevar izbaudīt - 5 dažādas distances, gardas zupas, gan gaļas cienītājiem, gan atturībniekiem. Katra paša līdzpanemtus gardumus. Lielā telts zem sevis pēc skrejiena pulcē kuplu skaitu. Dīķis pie pirtiņas, kurā iečurkstēt pēc karsēšanās uz lāvas, kur tiek relaksētt pēc skrējiena. Visapkārt zeme zied.


Kenijas vāveres
Jau nedēļas sākumā dalībnieki tiek ik dienas informēti par pasākuma norises vietas notikumiem un pieejamo inventāru (daļu mātes dabas gādātu un saimnieka rūpīgi koptu). Tiek pļauts mauriņš, gādāts aliņš, celta lielā telts. Droši vien pats saimnieks intervijā varētu pastāstīt vislabāk.


Pašiņš ar velokomandu no Jelgavas uz Kroņauci.
Ja vēl neesi bijis - tad šis ir pasākums, kurš iespēju robežās jāpakārto jebkam citam un jāliek nākamā gada kalendārā. Pats sõgad ar velo devos turp no Jelgavas sestdienā un atgriezos lietus pavadīts svetdien no Tervetes uz Rīgu. Varianti ir. Iespējams, ka jūsu auto pat savāks kāds noskrieniešu autoevakuators. Te visur ir stāsti. :)

Papildus informācija un atsauksmes: Noskrien.lv
Trases:

Nedēļas laikā no Kalna kliņģeriem uz Bērzpurviem.

Tā nu sanācis, ka pēc atpūtas zemajā galā jau pēc nedēļas Liepājā notiek pusmaratons, kurš šogad nav Skrien Latvija posms. Pusmaratona mērķi ir nekonkrēti. Laiks ir karsts un noskriets tiek mierīgā tempā paskrienot te ar vienu, te otru noskrienieti. Iepazīstot kādu jaunu, paturot tempu tempa turētājiem. Cimds tiek mests skrējienam minimālajos apavos un tas tiek veikts godam. Pirmais oficiālais pusmaratons Vibramos pieveikts. Kājas jūtas labi. Pēc pasakuma jādodas ar velo uz Bērzpurviem, kur notiek pēcballīte. Noskrieniešī kuplā pulkā bauda dažādus gardumus, dodas ekskursijā pa vietējo apkārtni, kuru izrāda Edgars un pats galvenais - uzlādējas svētdienas lielajam izaicinājumam. Ir radies tāds izaicinājums apskriet 10 lielākos Latvijas ezerus. Manā kontā ĶĪšezers jau ir un parcik vienu reizi gadā kāds Liepājas ezeru apskrien un vismaz viens no pērnā gada kompānijas piedalās arī nākamajā gadā, tad šogad iniciatīvu uzņēmos es un 3 velo pavadībā svētdienas rītā 5 skrējēji devās aptuveni 50 km garā ceļojumā. Es, Guna, Imants, Kristaps un Chingons un uz velo: Inese, Edgars & Edgars.

Pirms starta ap 10:00 no rīta. 2014 gada komanda.
Lielākā daļa būs jāskrien pa grants cēļiem ar atsevišķiem alfalta posmiem. Edgars uzņēmās fotogrāfa un videooperatora pienākumus. Vītiņu pļavas, Otaņķi, Rude ir daļēji manas saknes, bet bērnībā tur dažu reizi braucot ar velo nebūt nevarēju iedomaties, ka reiz tur skriešu.
Ieskrējušies. Pa ceļam arī pāris čūskiņas ceļa malā.
Pretīm brauc velosipēdisti ar intervālu treneriem (suņiem).
Ap pusmaratonu gaidāma Bārtas upe pie Nīcas un ilgi gaidītā veldze.
Manam aicinājumam izskriet aplīti pa Rudes skolas stadionu neviens neatsaucas. Asfaltētais posms ved uz Nīcu. Kā lieli marķieri ezera krastos ir divi vēju ģeneratori.
Tiek mainīti skrējēji un velosipēdi. Pievienojas arī Dace. Gunu būšot jānes :0
Vēl pat nav pusceļš.
Tālāk lauku ceļš gar dambi ved uz Liepāju. Cīngons uztankojas no veloeskorta. Parādās pirmās vļēmes par uzkodam Liepājas RIMI, bet pa ceļam vēl ekskursija pa Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli un skats uz jauno koncertzāli. 
Lauki un siena ruļļi.
Ar taku elementiem.
Kārtējais starpfinišs.
Liepājas teātris.
Chingons vēlas aizlidot līdz visam lielām lidmašīnām.
Finišā jau esam nedaudz izretojušies, bet pārak liela attāļumā. Dace finišē vēl pirms lidostas. Cīngons ar Edgaru izmet loku. Es ar Kristapu dodamies uz finišu pa taisnāko ceļu. 5h apskriets aypkārt ezeram. Mēs tur bijām un to izdarījām. trīs gadus pēc kārtas kads to ir izdarījis. Kāda būs 2015, gada komanda un kad?
2014. gada versija
Atceļā šoferis ļāva uzņemt dažnedažādus B vitamīnu saturošos dzerienus, kā rezultātā nemaz nepamanījām kā pienāca Rīgā. Katrā ziņā ļoti saturīga nedēļas nogale.
Rapšos un rudzupuķēs.


No comments:

Post a Comment